Urodzona w  1965 roku, studiowała w Warszawie na ASP na Wydziale Grafiki, otrzymała dyplom z wyróżnieniem za pracę w Pracowni Projektowania Książki i Innych Form Wydawniczych prof. Janusza Stannego.

W latach 1993-1997 pracowała jako grafik w amerykańskiej agencji reklamowej Leo Burnett, Warszawa. Z początkiem 1997 roku opuściła reklamę dla ilustracji, projektowania książek i projektowania graficznego. Współpracuje z wydawnictwami edukacyjnymi i literackimi. Czas wolny poświęca tworzeniu autorskich projektów wydawniczych.

W latach 1993-1997 współtworzyła szereg projektów nagrodzonych i wyróżnionych na festiwalach branży reklamowej. Po 1997 roku otrzymała: wyróżnienie (wraz z Elżbietą Chojną) w konkursie Pro Bolonia 2002 za opracowanie graficzne i ilustracje projektu “El Burlador de Sevilla” (tekst -Tirso de Molina), Główną Nagrodę w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek – Najpiękniejsze Książki Roku 2004 za “Wierszyki wyssane z palca” (tekst – Beata Biały) oraz, za tę samą książkę, wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY – Książka Roku 2005.www.ewaolejnik.com